Kredyt na auto tańszy od tradycyjnego

Własne cztery kółka to marzenie wielu. Należy jednak liczyć się z tym, że zakup nowego auta to spory wydatek. Stąd też doskonałym rozwiązaniem dla wielu mogą okazać się dostępne na rynku kredyty samochodowe. Wiele placówek bankowych oferuje specjalne oferty na okoliczność, jednak w niektórych przypadkach dużo lepszym a przede wszystkim korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Choć kredyty samochodowe są z reguły tańszymi rozwiązaniami niż tradycyjne kredyty, to jednak coraz więcej osób decyduje się na drugą opcję. Dlaczego kredyt zaciągnięty na zakup auta jest tańszym produktem od typowej pożyczki bankowej? Otóż nasze zobowiązanie jest zabezpieczone na pojeździe, który można, jeśli tylko będzie taka konieczność, sprzedać. Bank ponosi wówczas dużo mniejsze ryzyko, niż w przypadku, gdy zabezpieczeniem podjętego kredytu jest np. weksel lub inne rozwiązanie, za którym stoi dany przedmiot, posiadający określoną wartość.

Komu kredyt na auto?

Kredyty samochodowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy podejmują decyzję o zakupie nowego samochodu. Każdy z dostępnych na rynku dealerów aut współpracuje z konkretną placówką bankową, dzięki czemu mogą zaoferować swojemu klientowi bardzo korzystne warunki kredytowania. Coraz częściej możemy spotkać się z ofertami, w których nie musimy spłacać odsetek. Każdy ze sprzedawców uczestniczy również bezpośrednio w załatwianiu wszelkich formalności, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić dużo czasu i skupić się w tym czasie na poszukiwaniu najbardziej odpowiadającego nam auta. Kredytowi towarzyszą równie często dodatkowe promocje, do których należą np. dużo tańsze pakiety ubezpieczeniowe.

Pomocne porównywarki i kalkulatory kredytowe

Zanim podejmiemy więc decyzję o zaciągnięciu pożyczki/kredytu na zakup nowego samochodu, warto dokładnie zapoznać się z wszelkimi, dostępnymi na rynku propozycjami. W tym celu można skorzystać z dostępnych nieodpłatnie porównywarek kredytowych lub kalkulatorów, dzięki którym będziemy w stanie dokładnie obliczyć wysokość konkretnej raty a przy okazji sprawdzić czy dane rozwiązanie nie zrujnuje naszego budżetu.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.