Kredyt konsolidacyjny – czy to nieuniknione?

Czy zastanawiałeś się nad pożyczką konsolidacyjną zadłużenia, aby poradzić sobie ze wszystkimi rachunkami z karty kredytowej? Jeśli tak, nie jesteś sam. Polacy mają obecnie znaczne długi.Dla większości ludzi to zadłużenie jest nie do utrzymania i pozornie nieuniknione.

Wielu pożyczkobiorców, w miarę wzrostu salda ich kart kredytowych i minimalnych miesięcznych płatności, szuka możliwości spłaty zadłużenia. Kredyty konsolidacyjne, zwłaszcza na pierwszy rzut oka, wydają się świetną opcją dla kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Jednak przed wyborem jakiejkolwiek metody radzenia sobie z zadłużeniem osobistym pożyczkobiorcy powinni ocenić wszystkie dostępne opcje. Pożyczki na konsolidację zadłużenia, podobnie jak inne środki zaradcze, mogą nie odpowiadać konkretnej sytuacji pożyczkobiorcy. W niektórych przypadkach zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego może jeszcze pogorszyć złą sytuację finansową. Wyjaśnijmy, czym naprawdę jest konsolidacja zadłużenia, a następnie spójrzmy na kilka rzeczy, których prawdopodobnie nie wiedziałeś o pożyczkach konsolidacyjnych.

Czym jest kredyt konsolidacyjny zadłużenia?

Zanim pożyczkobiorcy rozważą chociażby kredyt konsolidacyjny, powinni zrozumieć, co to jest. Pożyczka konsolidacyjna zadłużenia obejmuje całość krótkoterminowego zadłużenia pożyczkobiorcy – karty kredytowe, pożyczki osobiste, karty sklepowe itd. – i łączy je w jedną pożyczkę. Pożyczkobiorca ma wtedy do czynienia tylko z jedną spłatą pożyczki każdego miesiąca, najlepiej po niższej stopie procentowej niż w przypadku wszystkich oryginalnych kart kredytowych i pożyczek. Kredyt konsolidacyjny nie obniża całkowitej kwoty zadłużenia zaciągniętego przez kredytobiorcę.

Kredytobiorcy uzyskują kredyty konsolidacyjne na różne sposoby. Na przykład właściciele domów często korzystają z linii kredytowej pod zastaw domu, aby skonsolidować swoje długi. Inni pożyczkobiorcy przenoszą saldo pożyczki na nową kartę kredytową z wyższym limitem i niższą, często wstępną stopą procentową. Wreszcie, wielu pożyczkobiorców uzyskuje osobiste pożyczki od banku lub innej instytucji pożyczkowej w celu skonsolidowania ich krótkoterminowych długów.

Wielu kredytobiorców uważa, że kredyt konsolidacyjny zadłużenia dobrze pasuje do ich konkretnej sytuacji. Jednorazowa spłata pożyczki z jednym terminem spłaty ułatwia wielu osobom zarządzanie miesięcznymi rachunkami. Jeśli pożyczkobiorca otrzyma niższe oprocentowanie nowej pożyczki, miesięczne płatności pożyczkobiorcy będą:

niższe

łatwiejsze do zarządzania.

Dwa z najtrudniejszych problemów, z jakimi często spotykają się pożyczkobiorcy, to terminowe regulowanie rachunków za karty kredytowe i posiadanie wystarczających środków na spłatę minimalnych kwot. Jednak musisz też sobie uświadomić, że konsolidacja kredytów spowoduje dłuższe zadłużenie, z którym oczywiście będziesz musiał się uporać bez taryfy ulgowej – nie ma czegoś takiego jak kredyt konsolidacyjny kredytów konsolidacyjnych.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.