Kiedy decydujemy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy w ostatnich latach cieszy się dużą popularnością w śród kredytobiorców, a wszystko za sprawą tego, że oferty banków są coraz bardziej elastyczne i kredyt możemy otrzymać w bardzo prosty sposób, często nawet bez wychodzenia z domu i bez dodatkowych zaświadczeń, a pieniędzmi możemy cieszyć się jeszcze tego samego dnia.

Na co najczęściej zaciągamy kredyt gotówkowy:

Kredyt gotówkowy na wkład własny

Wiele osób zastanawia się czy obowiązkowy przy kredycie hipotecznym wkład własny można pokryć środkami z kredytu gotówkowego. W tym przypadku odpowiedź brzmi nie. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym że jeśli spłacamy inny kredyt gotówkowy np. samochodowy, to nie mamy szans na hipotekę. Jeśli nasza zdolność kredytowa na to pozwala, to bank nie powinien robić nam żadnych problemów.

Jeżeli jednak podejmiemy to ryzyko i weźmiemy kredyt gotówkowy na wkład własny, bo przecież jest to kredyt na dowolny cel, jednak bank może to zweryfikować, a wtedy możemy mieć problemy. Dlatego lepiej nie podejmować takiej próby.

Kredyt gotówkowy na spłatę innych zobowiązań

Kredyt gotówkowy często jest sposobem na spłatę innych zadłużeń. Działając w ten sposób bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. A z takiej pułapki kredytowej trudno jest wyjść. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim powinniśmy poszukać innego rozwiązania niż kolejny kredyt. Jeśli nasze problemy spowodowane są utratą pracy to pomyślmy o wakacjach kredytowych. Bank nie umarza raty, jednak zyskamy kilka miesięcy na znalezienie nowego źródła dochodów.

Kredyt gotówkowy z powodu zachcianek

Wszyscy dążymy do tego, aby zarabiać coraz więcej, a tym samym móc pozwolić sobie na coraz więcej, zagraniczne wakacje, nowy samochód, sprzęt czy remont mieszkania. Taka gonitwa za rzeczami materialnymi powoduje, że osoby które na pewne rzeczy nie mogą sobie pozwolić, a chcą mieć to co ma sąsiad decydują się wziąć kredyt gotówkowy.

Zastanówmy się wówczas czy jest to dobry pomysł i czy to się opłaca. Pamiętajmy, że kredyt to poważne zobowiązanie. Oddajemy więcej niż pożyczymy, i choć będziemy mogli pochwalić się nowym dobrem materalnym, to możemy nie spać spokojnie obawiając się o to czy zdołamy spłącić zaciągnięte raty.

Kredyt gotówkowy, bo za mało zarabiasz

Z pożyczek gotówkowych bardzo często korzystają też osoby, którym zwyczajnie nie wystarcza do pierwszego. Wówczas kredyt zaciągany jest na bieżące wydatki. Faktycznie mamy wówczas szansę na kredyt, gdyż banki nawet przy najniższej krajowej udzielają kredytów. Jednak może lepiej w takiej sytuacji pomyśleć o zmianie pracy. Może uda nam się wynegocjować lepsze warunki i dzięki temu poprawimy standard swojego życia, bez konieczności pożyczania pieniędzy w banku.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.