Franczyza, pożyczka i związane z tym perspektywy

Franczyzobiorcy poszukujący finansowania miewali problemy w ciągu ostatnich kilku lat. Ale to nie wszystko jest skazane na porażkę na froncie pożyczek. Aby bliżej przyjrzeć się krajobrazowi pożyczek franczyzowych, przejrzeliśmy programy pożyczkowe różnych agencji.

Jakie są perspektywy pożyczek franchisingowych w 2018roku?

To trend idący w dobrym kierunku. Nadal jest trudnym środowiskiem do pozyskiwania finansowania. Właściciel firmy musi poświęcić im ten sam poziom uwagi, aby zabezpieczyć niezbędne środki finansowe na potrzeby swojej działalności, ponieważ są one tworzone przy tworzeniu biznesplanu. Zachęcamy do tego, bo kierunek pożyczek zmierza w tę stronę. Odsetek pożyczek przeznaczanych na koncepcje franczyzy stale wzrastał w ciągu ostatnich kilku lat, około 5 procent rok do roku.

Czy kredytodawcy zmieniają swoją zdolność kredytową dla franczyzobiorców?

Banki mówią o swoich planach rozwoju i ekspansji. Widzą możliwości, a to tylko oznacza, że ??małe firmy zyskają większe możliwości znalezienia potrzebnego kapitału. Podczas recesji widzieliśmy, że dużo pożyczających korzysta z tych programów po raz pierwszy od wielu, wielu lat. Wrócili, ponieważ ta poprawa kredytu zapewnia, że niewiele dodatkowych kredytodawców musi uzyskać odpowiedź tak. Gdy pożyczkodawcy skorzystają z naszych programów, zazwyczaj z nich korzystają dobrze. To zawsze przekłada się na większy dostęp do kapitału dla małych firm.

Jaki odsetek funduszy startowych powinni franczyzobiorcy wnieść do stołu?

W przypadku większości startupów dobrym pomysłem jest zaplanowanie od 20 do 25 procent, może 30 procent, odłożenia i pożyczenia reszty. Są tacy pożyczkodawcy, którzy pożyczą więcej, a niektórzy kredytodawcy będą wymagać więcej zaliczki.

Większość naszych pożyczających partnerów spodziewa się, że właściciel firmy podzieli się ryzykiem. Nie jest uzasadnione, aby właściciel firmy spodziewał się otrzymać 100% finansowania od pożyczkodawcy.

Czy łatwiej uzyskać mniejszą pożyczkę niż większą?

Jest tak naprawdę w każdym przypadku. Kiedy spojrzysz na pożyczkodawców w swojej społeczności, spójrz na liczbę pożyczek, które zrobili. Popatrz na pieniądze, które pożyczyli. Są tacy pożyczkodawcy, którzy specjalizują się w pożyczkach samochodowych i innych, którzy specjalizują się w większych pożyczkach. Są też małe, non-profit organizacje pożyczkowe. Zasadniczo ich misją jest służyć lokalnym dzielnicom w obszarach zaniedbanych, wiejskich lub miejskich. Oznacza to więcej punktów dostępu dla właścicieli małych firm.

Jakie inne porady można zaoferować franczyzobiorcom?

Skorzystanie z wiedzy lokalnych specjalistów to najlepszy punkt wyjściowy7. W tych biurach pracują specjaliści, którzy codziennie patrzą na biznesplany. Można ich użyć jako obiektywnego zestawu oczu, dzięki któremu to będzie się miało dużo większe szanse na pożyczkę. W sieci internetowej również jest całkiem sporo wskazówek na ten temat – po nie również warto sięgnąć.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.