« Pożyczki krótko- i dł… | Strona domowa | Co wpływa na kształt … »

Kredyt na kredyty.

W sytuacji gdy mamy dobrą zdolność kredytową zaciągnięcie kredytu jest sprawą stosunkowo łatwą. Dlatego też wiele konsumentów łatwo może sobie na to pozwolić. Mając jeden kredyt zazwyczaj nie mamy większego problemu ze spłatą raty. Gorzej jest w sytuacji, gdy mamy tyle kredytów, że znacznie obciąża to domowy budżet. Rozwiązaniem w tej sytuacji może okazać się kredyt konsolidacyjny, który znajdziesz na 17bankow.com. Sprawdźmy co to jest i czy przeznaczony jest dla każdego?

Czym jest konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów, czyli inaczej kredyt konsolidacyjny, to połączenie wszystkich posiadanych przez nas kredytów w jeden kredyt w jednym konkretnym banku. Wówczas co miesiąc mamy do zapłacenia tylko jedną ratę. Dzięki konsolidacji rata może być stosunkowo niższa, ponieważ mamy możliwość wydłużenia okresu kredytowania. Trzeba jednak pamiętać, że im dłuższy okres spłacania rat, tym więcej odsetek będziemy musieli zapłacić. W związku z tym należy dokładnie przeanalizować czy konsolidacja jest dla nas opłacalna i co chcemy dzięki niej osiągną. Jeśli priorytetem jest dla nas odciążenie bieżącego budżetu, to kredyt konsolidacyjny może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Jak starać się o konsolidację kredytów.

Wniosek o kredyt konsolidacyjny możemy złożyć w dowolnym banku osobiście, a także przez internet. Trzeba jednak wiedzieć, że wszelkie chwilówki i szybkie pożyczki w instytucjach pozabankowych nie podlegają konsolidacji. Bank może udzielić kredytu konsolidacyjnego tylko na kredyty i pożyczki bankowe. Wniosek trzeba złożyć odpowiednio wcześnie, kiedy jeszcze nie mamy problemów ze spłatą rat. Bank dokładnie sprawdzi naszą zdolność kredytową i w dużej mierze od niej będzie zależeć decyzja o przyznaniu kredytu. Dla przykładu, kiedy stracimy pracę, a jesteśmy obciążeni trzema kredytami, od razu zwróćmy się do banku z prośbą o przedstawienie oferty na kredyt konsolidacyjny. Zapytać nigdy nie zaszkodzi, a im szybsza reakcja, tym większa szansa że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony i unikniemy problemów finansowych.

Gdy otrzymamy kredyt konsolidacyjny.

Kiedy nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, podpiszemy umowę kredytową i dopełnimy wszelkich formalności, wówczas bank z którym podpisaliśmy umowę spłaci nasze zobowiązania w innych bankach. Tym sposobem pozbędziemy się kilku zadłużeń na koszt jednego. Teraz już tylko należy pamiętać o terminowej, comiesięcznej spłacie raty w jednym banku. Kredyt konsolidacyjny to świetny produkt bankowy na rozwiązanie problemów związanych z dużą ilością kredytów.