Czy rynek firm pożyczkowych jest korzystny dla kredytobiorcy?

Rynek firm pożyczkowych rozwija się w kraju dynamicznie, szczególnie od ostatnich dziesięciu lat. Branża zyskała przez bardzo niskie procentowe, które pojawiły się po kryzysie finansowym zapoczątkowanym na rynku nieruchomości w USA. Rynek pożyczkowy charakteryzuje się wieloma specyficznymi cechami. Warto je poznać, aby lepiej ocenić szanse gospodarstwa domowego na korzystne zadłużenie. W artykule zobaczysz, czy rynek firm pożyczkowych jest faktycznie opłacalny dla kredytobiorcy?

Kredyt hipoteczny na 595 000 złotych.

Nieruchomość jaką zamierza kupić kredytobiorca ma wartość 700 000 złotych. Pewną część pieniędzy kredytobiorca uzbierał. Resztę chce wziąć na kredyt hipoteczny. Planuje wziąć kredyt na kwotę 595 000 złotych, a okres w jakim chce to zobowiązanie spłacić ma wynosić 25 lat. Chce sprawdzić kilka ofert i zobaczyć, która będzie mu się najbardziej opłacała. Pierwszą jaką sprawdzi jest kredyt hipoteczny w Banku Polski z równymi ratami stałymi. W ofercie tej każda z trzystu rat jakie będzie wpłacał co miesiąc do banku będzie po 2 828 złotych. Jest to kredyt hipoteczny z oprocentowaniem wynoszącym 3.02% w skali roku. Marża dla banku stanowi 1.30% kwoty zobowiązania. Stawka WIBOR utrzymuje się na poziomie 1.72%. Wybierając tą ofertę kredytobiorca będzie musiał oddać do banku 848 325 złotych. Jak łatwo policzyć koszt kredytu jaki poniesie kredytobiorca będzie wynosił 250 325 złotych. Kredytobiorca postanowił sprawdzić również koszt kredytu w Banku Polskim, jeżeli wybrał by raty malejące. W tym przypadku pierwsza rata wyniosłaby 3 481 złotych. A ostatnia była by niższa i równa 1 988 złotych. Oprocentowanie nominalne w przypadku rat malejących było by równe 3.02% w skali roku, a marża banku wyniosła by 1.30%.WIBOR byłoby równe 1.72%. Całkowita kwota kredytu wyniosła by 820 361 złotych. Wybierając raty malejące udałoby mu się zaoszczędzić ponad 28 tysięcy złotych, sprawdź gdzie warto wybrać kredyt aby nie przepłacić https://www.niskarata.org.

Kredyt gotówkowy w Banku BGŻ BNP Paribas.

W Polsce działa wiele banków i każdy z nich ma co najmniej kilka ofert kredytów gotówkowych i pożyczek. Mamy w czym wybierać i jeżeli poświecimy nieco czasu może nam się znaleźć zobowiązanie, które będzie dla nas pod każdym względem idealne. Zawsze zanim wybierzemy konkretną ofertę powinniśmy porównać co najmniej kilka, aby wybrać tą która będzie dla nas najlepsza. nie jest to co prawda łatwe ale warto poświęcić nieco czasu, gdyż z kredytem wiążemy się na dłużej, Jednym z bardziej znanych banków jakie działają w Polsce jest Bank BGŻ BNP Paribas. Warto wiedzieć o nim co nieco zanim zdecydujemy się wybrać którąś z jego ofert. Bank BGŻ BNP Paribas jest jednym z banków uniwersalnych, których główna siedziba mieści się w Warszawie. Bank powstał poprzez fuzję dwóch banków, a mianowicie Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. i BNP Paribas Bank Polska S.A. Jest to siódmy bank w Polsce pod względem wartości jego aktywów. Obecnym prezesem banku jest pan Tomasz Bogus. Obecnie bank oferuje promocyjną ofertę kredytu gotówkowego. Sprawdźmy jego parametry na konkretnym kredycie na kwotę 200 tysięcy złotych z okresem kredytowania wynoszącym 120 miesięcy przy założeniu, że każda z rat będzie równa.