Na czym polega wiarygodność kredytobiorcy?

Kredytobiorca przed podpisaniem umowy z instytucją finansową (kredytodawcą) powinien bardzo dokładnie przeanalizować sytuację ekonomiczną (finanse osobiste). Wiarygodność kredytobiorcy budowana głównie za pośrednictwem pozytywnej zdolności kredytowej jest kluczem do wynegocjowania możliwie najlepszych warunków spłaty krótko/średnio/długoterminowego zobowiązania. Na czym konkretnie polega budowanie wiarygodności kredytobiorcy w sektorze pożyczkowym? Oto dłuższy poradnik.

Co powinienem wziąć pod uwagę przy zaciąganiu pożyczki?

Jeśli rozważasz zaciągnięcie pożyczki osobistej, powinieneś upewnić się, że wiesz dokładnie, jakiego rodzaju umowę zawierasz. Niektóre z głównych rzeczy, na które zawsze powinieneś zwrócić uwagę, to:

Stopa procentowa pożyczki

Pożyczki często mają reklamowaną stopę procentową. Stawka, którą otrzymasz, zależy od rodzaju i czasu trwania kredytu oraz Twojej zdolności kredytowej. Nie zawsze możesz dostać reklamowaną stopę procentową, więc pamiętaj o tym po złożeniu wniosku.

Czy rynek firm pożyczkowych jest korzystny dla kredytobiorcy?

Rynek firm pożyczkowych rozwija się w kraju dynamicznie, szczególnie od ostatnich dziesięciu lat. Branża zyskała przez bardzo niskie procentowe, które pojawiły się po kryzysie finansowym zapoczątkowanym na rynku nieruchomości w USA. Rynek pożyczkowy charakteryzuje się wieloma specyficznymi cechami. Warto je poznać, aby lepiej ocenić szanse gospodarstwa domowego na korzystne zadłużenie. W artykule zobaczysz, czy rynek firm pożyczkowych jest faktycznie opłacalny dla kredytobiorcy?