Jak umiejętnie analizować i wybierać oferty kredytów hipotecznych?

Przy wyborze kredytu hipotecznego niezbędne jest umiejętne podejście do tematu analizy ofert oraz okoliczności towarzyszących. Wiele osób nie wie do końca, jak się za to zabrać. Należy wykazać się tutaj dobrą organizacją, dokładnością oraz rozsądkiem i odpowiedzialnością. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że banki weryfikują swoich potencjalnych kredytobiorców pod kątem zdolności kredytowej. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie dla instytucji bankowych przed udzieleniem kredytu osobom, które nie będą w stanie go spłacić. To jednak nie oznacza, że my sami nie musimy zastanowić się nad naszymi możliwościami finansowymi. W końcu pełny wgląd w okoliczności naszego przypadku mamy tylko my sami. Nie należy kierować się ogólnymi danymi, które pamiętamy lub wydaje nam się, że możemy sobie przypomnieć. W kwestiach finansowych liczą się fakty.

Zdolność kredytowa - jak sprawdzić?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego to zobowiązanie na lata. Myśląc o nim mamy z reguły ustaloną kwotę jaką byśmy chcieli otrzymać. Zdarza się jednak czasem tak, że przed podjęciem decyzji chcielibyśmy wiedzieć, czy w ogóle posiadamy zdolność kredytową, która umożliwia zawarcie umowy z bankiem.

Informację taką można uzyskać w banku czy też za pomocą internetowych kalkulatorów kredytowych. Istnieje również możliwość określenia samemu jaką zdolność kredytową posiadamy. Jak to zrobić? Jak ewentualnie poprawić swoją zdolność kredytową?

Wkład własny a kredyt samochodowy

Wbrew obiegowym opiniom, zaciągnięcie kredytu samochodowego bez wkładu własnego jest możliwe. Oczywiście żaden bank nie decyduje się na taki krok bezwarunkowo. W każdym przypadku wiąże się to z dodatkowymi obostrzeniami, które – niejednokrotnie – przedkładają się na konkretne korzyści dla kredytobiorcy.