Jak najlepiej wyszukać odpowiedni kredyt

Osoby zainteresowane zaciągnięciem kredytu w pierwszej kolejności starają się znaleźć dla siebie jak najlepsze oferty. Nie ma się co temu dziwić, dobrze dobrana oferta to zazwyczaj przede wszystkim znaczne oszczędności w łącznej sumie spłaconych kwot.

Co wpływa na kształt rynku kredytów hipotecznych?

Rynek hipoteczny w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, a najnowsze statystyki branżowe prognozują, że w roku 2019 banki wypłacą ponad 50 mld złotych kredytobiorcom. Co wpływa konkretnie na kształt i popularność kredytów hipotecznych w kraju? Wejdź na szansanakredyt.pl aby dowiedzieć się więcej.

Nieruchomość symbolem statusu społecznego

W Polsce przyjmuje się wręcz kulturowo mieszkanie, nieruchomość za jeden z najważniejszych symboli statusu. Wynajem zazwyczaj nie wystarczy. Ostatecznym celem gospodarstwa domowego jest zakup nieruchomości, co jest wręcz unikalnym postępowaniem, chociażby w porównaniu do UK, czy szeroko pojętego zachodu, gdzie jednak wynajem długoterminowy dominuje. W kraju rośnie naturalnie zdolność kredytowa. Pokazuje to średnia pensja, ogólna zamożność rodaków. Dochodzą do tego niskie stopy procentowe. Najnowsze komunikaty z Narodowego Banku Polskiego wskazują jasno na zachowanie stóp procentowych na historycznych poziomach. W 2019 sytuacja raczej się nie zmieni i nie wiadomo, czy kolejne lata przyniosą przełom. Prognoza inflacji zostanie utrzymana, a zapowiada się nawet niższa od oczekiwanej.

Kredyt na kredyty.

W sytuacji gdy mamy dobrą zdolność kredytową zaciągnięcie kredytu jest sprawą stosunkowo łatwą. Dlatego też wiele konsumentów łatwo może sobie na to pozwolić. Mając jeden kredyt zazwyczaj nie mamy większego problemu ze spłatą raty. Gorzej jest w sytuacji, gdy mamy tyle kredytów, że znacznie obciąża to domowy budżet. Rozwiązaniem w tej sytuacji może okazać się kredyt konsolidacyjny, który znajdziesz na 17bankow.com. Sprawdźmy co to jest i czy przeznaczony jest dla każdego?